Nová sezóna odstartovala vysokým vítězstvím v poháru

Autor: Milan Svoboda <>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 01. 08. 2017

Jak jsme loňskou sezónu zakončili, se stejným soupeřem jsme zahájili i tu novou. Tým Smrku jsme v posledním jarním utkání porazili. To stejné se nám podařilo i v prvním utkání nové sezóny, tentokrát to ale bylo v rámci okresního poháru, kam jsme se po několika létech znovu přihlásili.

23. července 2017 – pohárové utkání mužů

1.SK Rouchovany : Smrk

7 : 1

Sestava : Lubomír Škarabela - Michal Virgl , Petr Jelínek , Robin Havelka , Stanislav Roubec - Marek Holoubek (84. Jiří Maša) , Ondřej Urban (77. David Svoboda) , Patrik Furiš , Petr Pachr (61. Lubomír Ludvík) - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák (63. Radim Škarabela)

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 5., 38.,47. Z. Holoubek, 8., 11., 34. M. Salák, 65. R. Havelka

Letošní sezónu jsme odstartovali poměrně brzo pohárovým utkáním. Do poháru jsme náš tým přihlásili z důvodu sestupu do čtvrté třídy a nižšího počtu mistrovských utkání v této soutěži. Do pohárové skupiny nám byly nalosovány týmy z třetí třídy - Smrk a Jakubov a okresní Třebelovice.
Oba týmy se musely především z důvodu dovolených vyrovnat s několika absencemi, ale na druhou stranu mohli představit i nové tváře. Na poměry vskutku suchého počasí byl trávník ve výborném stavu a i přes horké počasí si do ochozů našla cestu padesátka diváků.
Kdo očekával pomalý rozjezd a zdržel se doma u odpolední kávičky, neudělal tentokrát dobře. Naši hoši na soupeře vlétli a hosté nestačili nastolenému kolotoči vzdorovat. V jedenácté minutě jsme vedli 3:0, během následujících minut jsme vstřelili další dvě branky, které ale nebyly pro odmávaný ofsajd uznány. V první půlhodině si "nesmrtelný" Luboš v naší brance mohl spočinout na křesílku a zapálit havano. I když náš tým výrazně zvolnil, přidal do půli ještě dva fíky - 5:0.
Ve druhé půli se hra přece jen trochu vyrovnala, došlo k prostřídání poloviny týmu, ale i přesto jsme kontrolovali hru. Nechali jsme vyniknout i Škariho v brance a svoji laxností jsme umožnili na konci zápasu soupeři skórovat. Vedení ale bylo již značné a gól soupeře znamenal jen úpravu výsledku - 7:1.
Pochvalu zaslouží všichni hráči, dobře se zapsaly nové posily, Zdeny s Milošem k tomu přidali hattrick. Snad i další zápasy budou s vítěznou tečkou.