Boj o první místo ve Slavicích úspěšný

Autor: Milan Svoboda <>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 03. 09. 2017

K prvnímu venkovnímu utkání jsme jeli na hřiště týmu, který rovněž jako my doposud neztratil v soutěži body, a tak se očekávalo vyrovnané utkání. Trenéři se museli vypořádat se situací, kdy brankář Holoubek trčel v dopravní zácpě u Prahy, takže musel v brance zaskočit Zdeněk Vrtěna.

3. září 2017 – mistrovské utkání mužů

Slavice : 1.SK Rouchovany

1 : 4

Sestava : Zdeněk Vrtěna - Michal Virgl , Petr Jelínek , Robin Havelka , Stanislav Roubec - David Svoboda , Patrik Furiš , Marek Holoubek , Lubomír Ludvík - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Jiří Maša , Radim Škarabela , Jiří Králík , Ondřej Urban

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 25., 37. M. Salák, 49. P. Furiš, 54. Z. Holoubek

Třetí kolo a v naší brance třetí muž s rukavicemi. Zdena si minule zaběhal na stoperovi, tak teď pro změnu vypomohl trenérům v brance. Jinak byl tým, až na pár výjimek, kompletní. Se Slavicemi jsme se poměrně dlouho v soutěžích nepotkali a protože podobně jako my byl tým soupeře v prvních dvou kolech stoprocentní, dalo se předpokládat, že to pro nás nebude lehké utkání. Navíc měli hráči obavy z menšího a méně rovného hřiště.
Úvod zápasu nám opět utekl, tedy spíše naší obraně utekl domácí Heralecký a bylo to už ve 4. minutě 1:0. V některých utkáních to vypadá, jako by naši hráči dávali soupeřům úmyslně náskok, ale rozhodně tomu tak není, spíše je to nepozornost a nesoustředěnost na hru.
Naštěstí se s touto situací dokáže tým vyrovnat a bylo tomu tak i v neděli. Postupně získával náš tým převahu a podařilo se mu zásluhou Miloše Saláka v první půli překlopit výsledek na naši stranu.
Druhý poločas už byl jasně v naší režii. Ale ta produktivita! Domácí výrazně podržel gólman, pomohla jim i branková konstrukce po Robinově zakončení a nebo bylo zkrátka pro naše střelce "zařízení" příliš malé. A tak jedinými úspěšnými střelci ve druhé půli byli Patrik Furiš a Zdeněk Holoubek.
Soupeře jsme herně přehrávali, ale zakončení se nám příliš nedařilo, ziskem bodů jsme si pojistili první místo. V neděli nás na domácí půdě čeká rezerva Pyšelu, takže to bude souboj týmů z opačných pólů tabulky. Začíná se v 16 hodin.