Festival zahozených šancí

Autor: Milan Svoboda <>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 11. 09. 2017

Po delší době jsme mohli přivítat soupeře opět na zelenající se ploše. Kupodivu i v Rouchovanech zapršelo, takže tráva na našem hřišti chytá opět tu správnou barvu. Ve čtvrtém kole jsme hostili tým z opačného pólu tabulky, Pyšel "B", kterému se nepodařilo doposud vstřelit soutěžní gól a nepodařilo se mu to ani u nás.

10. září 2017 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Pyšel "B"

8 : 0

Sestava : Lubomír Škarabela - Michal Virgl , Petr Jelínek , Zdeněk Vrtěna , Stanislav Roubec - Patrik Křivánek , Patrik Furiš , Ondřej Urban , Robin Havelka - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Roman Zloch , David Svoboda , Jiří Králík

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky:12. O. Urban , 14. P. Furiš , 17. P. Křivánek , 21. Z. Holoubek , 30. Z. Holoubek , 33. Z. Holoubek , 56. M. Salák , 63. P. Furiš

Utkání se rozeběhlo, jak už jsme si poslední dobou zvykli, větší iniciativou hostí. Po několika minutách se hra vyrovnala a na naší straně už byly vidět první náznaky akcí směřujících k zakončení. Skóre otevřel ve 12.minutě Ondra Urban, když ze šestnáctky podstřelil brankáře hostí - 1:0. A od této chvíle přišla desetiminutovka, kdy se na soupeře valil útok za útokem, povedené kombinace a úspěšné zakončení. Ve 21.minutě tak svítilo na tabuli 4:0. Chvíli jsme nechali soupeře nadechnout, aby opět po deseti minutách přidal Zdena Holoubek dva góly a dovršil tak hattrick. Již v první půli začalo pršet a to ztěžovalo našim hráčům zakončení a několik dalších tutovek zůstalo nevyužito.
Opravdový festival zahozených šancí však přišel s deštěm ve druhém poločase. Nutno podotknout, že také velký podíl na našem zmaru měl ve druhé půli brankář hostí Honza Nestr, který drtil naše střelce výtečnými zákroky. Alespoň jednou se prosadil kanonýr Miloš Salák a jednu šanci úspěšně zakončil Paťa Furiš. Jinak se diváci bavili především tím, jak naši borci pálili jednu šanci za druhou. V průběhu druhé půle se prostřídali také naši brankáři a Luboše vystřídal Tomáš Havelka, který je v průběhu sezóny, a to máme odehrány teprve čtyři kola, již čtvrtým mužem naší sestavy mezi třemi tyčemi.
Zápas s Pyšelem zahájil sérii domácích utkání, protože následující dvě soutěžní utkání hrajeme rovněž na hřišti u rouchovanské sokolovny, v neděli s týmem Třebenice B a za další týden o hodech již v sobotu ve dvě s těžkým soupeřem z Ocmanic. A k tomu ve čtvrteční státní svátek přidáme pohárové utkání s favoritem celé této soutěže, mužstvem z Třebelovic.