Autor: Petr Jelínek <(at)>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 07. 05. 2019

Zima a chladný vítr jak v listopadu, že ani udírna nechtěla táhnout, hráčů jak do mariáše, no nic veselého na nedělní odpoledne.

8 : 1

Sestava : Lubomír Škarabela - Jiří Králík , Robin Havelka , Petr Jelínek , Stanislav Roubec - Lubomír Ludvík , Patrik Furiš , Petr Pachr , Tomáš Havelka - Dominik Polášek , Miloslav Salák

Střídali: Roman Zloch , Jiří Maša , Radim Škarabela

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky:8., 63.(p), 88. Salák , 15. Havelka T. , 28. Polášek , 55. Ludvík , 80., 90. Furiš - 75.(p) Hnízdil

Po zkušenosti z minulého soutěžního utkání na hřišti Hodova se náš tým opět představil před domácí tribunou a to sice proti Třebenicím "B". Naše mužstvo se muselo potýkat s velkým množstvím omluvenek, včetně našeho v té době nejlepšího střelce Z.Holoubka a tak měl hrající trenér Robin Havelka starosti s poskládáním základní 11-tky. Nepříliš dobře připravená hrací plocha a chladné počasí nedodávalo všem přítomným moc enthusiasmu. Až když přijel i hlavní arbitr Vala, všichni věděli,že počasí a hřiště nebudou ten největší problém.
Na góly se však nemuselo dlouho čekat a už v 8. minutě po úniku za obranu hostí rozvlnil sít v brance přízemní střelou ke vzdálenější tyči M.Salák. Jako další se střelecky prosadil T.Havelka, kdy po nedúrazném vyražení balonu gólmanem z Třebenic uklidil levačkou balon do brány.
Další důležitý okamžik ve hře se udál ve 25.minutě, a to když hráč hostujícího celku tvrdě nakopl P.Pachra do pravého kolene a ten pak musel být za bouřlivého potlesku odnášen ze hřiště. Domácí, dobře si vědomi tohoto velkého oslabení, poslali na hřiště Jiřího Mašu. Ten už po třech minutách ukázal se být správnou volbou. Jakožto předstoper, po krásném pasu ze středu hřiště utekl obraně hostí, posunul balon na D.Poláška a ten už dával do prázdné branky. Domča tím splnil svoji povinost střelce, mohl vystřídat a rychle uháněl do práce. To bylo vše co se událo za 1. poločas a hráči tak šli do kabin za stavu 3:0.
Deset minut po změně stran ukázal L.Ludvík, že o góly nebude nouze ani ve 2. poločase a zvyšoval už na 4:0. V 63. minutě vybojoval M.Salák pokutový kop, který i sám proměnil. Poté se však dočkali gólu i hosté kdy v 75.minutě pan sudí Vala vykompenzoval předešlou penaltu. Na toto poškození reagoval P.Furiš a v 80.minutě poslal míč podél vyběhlého brankáře do sítě.
Chybělo asi 7. minut do základní hrací doby, kdy se stal okamžik, při kterém byli diváci na tribuně slyšet nejvíce za celý zápas. Brankář hostí faulován Patrikem F. ukázal, že slabé nejsou jen jeho výkony na hřišti, ale i jeho myšlenkové pochody a udeřil Patrika pěstí do oblasti krku. Následovala menší potyčka a rozhodčí udělal jedno z mála správných rozhodnutí za celý zápas a poslal golmana hostí do sprchy.
Proti oslabenému týmu se ještě na konci zápasu dokázali rychle po sobě prosadit P.Furiš a M.Salák, který tím tak zkompletoval hattrick.

Autor:Petr Pachr