Ve čtvrtém kole jsme přivítali Opatov

Autor: Petr Jelínek <(at)>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 03. 09. 2020

V druhém kole, na pouťové špíl, jsme doma přesvědčivě zvládli rapotickou rezervu, kterou jsme přestříleli v poměru 8:2. Následující kolo ale přeneslo dění do nedalekých Hrotovic. Toto obávané derby, od kterého se dalo očekávat cokoliv, jsme bohužel "projeli" 2:1 a dokonce jsme dohrávali v deseti. Pár postřehů z tohoto matche:
1) Škari si řekl o prodloužení kontraktu svými extra zákroky do minimálně dalších kulatin
2) po delší době zápas v opravdovém tempu, kdy byl i soupeř o něco lepší
3) dočasné vyřazení Michala Virgla ze zápasové soupisky v důsledku zranění

30. srpna 2020 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Opatov

8 : 3

Sestava : L. Škarabela (46. T. Havelka) - P. Jelínek , M. Holoubek , R. Havelka , D. Fiala - J. Králík , P. Pachr (74. J. Malý) , L. Ludvík , J. Jakub (84. J. Maša) - Z. Holoubek , M. Salák (82. O. Pospíšil)

Trenér: František Babyka

Branky: 4. Králík Jiří, 8. Holoubek Zdeněk, 20. Holoubek Zdeněk, 24. Havelka Robin, 30. Salák Miloslav, 42. Holoubek Zdeněk, 72. Pachr Petr, 86. Holoubek Zdeněk - 9. Jirka Petr, 27. Šinkovský Filip, 62. Daniel Zdeněk

Co bylo, bylo. Čerstvě máme za sebou už 4. kolo, které přineslo na domácí půdě jedenáct branek. Pro rouchovanskou defenzívu to nebyla příliš dobrá vizitka, páč tři míče museli vytahovat z vlastní kasy. Rozjíždělo se to pěkně, 4. minuta a Zajda předvedl parádičku pro diváky, kdy doklouzal po břiše k míči a ten hlavou posunul do branky 1:0. Neuběhlo ani pět minut a na listině střelců už byl i náš nejlepší kanonýr Zdeněk Holoubek. O minutu později však zaspali domácí při bránění standardní situace a soupeř se vrátil do hry 2:1. Běžela dvacátá minuta a střelou k tyčce zvýšil opět Zdeněk H. stav utkání na rozdíl dvou branek. Následovala střela z uctivé vzdálenosti jakou svět neviděl a nebo to byl brankář hostí. No z uctivé vzdálenosti se pěkně trefil Robin Havelka. To ovšem kontrovali hosté po nedůrazném odehrání míče po rohovém kopu, kdy se prosadili střelou z vápna 4:2. Do konce první půle se trefil ještě jednou Zdeněk H. a Miloslav Salák.
Herní projev domácího celku v prvním poločase nebyl kompaktní. Něco tomu prostě chybělo, nějaká lehkost, větší symbióza, nějaký motýlek...
Ani druhá půle nebyla o moc lepší, jest to na zamyšlenou a je jasné, že je toho pořád dost co zlepšovat. V druhém dějství se prosadili jako první hosté a snížili na 6:3. Rouchovany pak v závěru odpověděli ještě brankami Petra Pachra a Zdeňka H.
Konečný výsledek 8:3