Dnes je: 21. 10. 2017

1. SK Rouchovany

I ve druhém zápase sezóny vysoké vitězství

Vydáno dne 28. 08. 2017 (162 přečtení) | Autor: Milan Svoboda

Před utkáním panovala mírná nervozita, jelikož chyběli trenéři i vedoucí mužstva a sedmička hráčů, další dva zůstali trčet v ucpané dopravě z Českých Budějovic a Marek Holoubek mohl z pracovních důvodů odehrát jen první poločas. Přesto se nakonec podařilo poskládat na začátek utkání třináct hráčů, včetně dvou navrátilců do našeho kádru, Zdeňka Vrtěny a Tomáše Havelky.

26. srpna 2017 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Svatoslav

14 : 1

Sestava : Lubomír Škarabela - Michal Virgl , Petr Jelínek , Zdeněk Vrtěna , David Svoboda - Patrik Křivánek , Patrik Furiš , Ondřej Urban , Marek Holoubek - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Roman Zloch , Stanislav Roubec , Jiří Králík

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka (všichni chyběli, ale úspěšně je zastoupil Pavel Vala)

Branky: 9. P. Furiš , 10. M. Holoubek , 15. M. Salák , 21. M. Holoubek , 37. Z. Holoubek , 43. M. Holoubek , 60. Z. Holoubek , 61. Z. Holoubek , 64. M. Salák , 69. P. Furiš (p.) , 74. M. Salák , 78. P. Furiš , 83. Z. Holoubek , 87. M. Salák

Jak se ukazuje, sobota není v naší obci příliš fotbalu zaslíbená a i přes značnou podporu fanoušků hostujícího týmu nebyla návštěva z největších. Smutný pohled je i na náš trávník, jindy krásně zelený a ve výborném stavu dostává poslední dobou, díky trvalému suchu a téměř dvouměsíčnímu zákazu zalévání, pořádnou ránu. Ale hráči se musí s horšími podmínkami umět vypořádat, vždyť bývalo i daleko hůř.
Domácí hráči měli za úkol pohlídat úvod zápasu, aby se nepřihodila blamáž jak minulý týden. Začátek utkání byl oboustranně opatrnější, o něco aktivnější a nebezpečnější byli naši hráči. Z týmu hostí nás nejvíce zlobila jejich hvězda Šimek, kterého zpočátku zastavovali naši hráči jen s obtížemi a často žlutými fauly. Z nebezpečných trestňáků však nezahrozilo, na druhé straně však po pár spálených šancích ano a poločasový brankostroj se zastavil až na čísle 6. Marek Holoubek spěchal do práce, tak to pálil, aby stihl hattrick než běžel do sprchy. Skóre otevřel oslavenec Patrik Furiš střelou z 35m. Další trefy přidali Miloš Salák a Zdeněk Holoubek. Hosté šanci na úspěch neměli, protože v brance opět čaroval Luboš.
Do druhé půle se musel kádr přeskládat, odstoupili zranění David a na stoperu výborně hrající Zdeněk V. Naštěstí o poločasu dorazili Standa a Jirka a mohli tak zacelit nastalé díry v sestavě. Průběh utkání pokračoval podobně jak v první pětačtyřicetiminutovce. V 53. minutě podnikl jeden ze svých výpadů Šimek, prošel přes několik našich hráčů a ve vápně to hasil Čenda, dle rozhodčího Rygla penaltově. Tuto nabídku hosté využili a korigovali na 6:1.
Tento moment však nakopl především domácí tým. Možná k tomu přispělo i chování některých hráčů Svatoslavi. Vyhrožování zabitím, plivání na protihráče....komu není shůry dáno....škoda, že pan rozhodčí nenašel odvahu takovéto chování rázně utnout. (Jak se můžete dočíst i z článků z jiných klubů, viz. třeba Trnava, není toto chování u hráčů ze Svatoslavi výjimkou).
Naši hráči se však nenechali rozhodit a soupeře doslova deklasovali dalšími osmi góly. Na čtyři trefy se dostali Zdeněk Holoubek a Miloš Salák, hattrick si připsal i Patrik Furiš.
Domácí dvojutkání na úvod sezóny se nám podařilo bodově i střelecky, nyní nás čeká možná nejtěžší soupeř, navíc na domácí půdě, loni také třetitřídní Slavice. Kdo máte v neděli o půl čtvrté čas, jeďte povzbudit naše hráče v těžkém boji o další mistrovské body.