1. SK Rouchovany

Na jaře zvyšujeme náskok

Vydáno dne 29. 04. 2019 (72 přečtení) | Autor: Petr Jelínek

Zpátky do minulosti aneb postview posledních pěti utkání.
Konečně přistály v emailu reporty z hrací plochy a je zde pohled na první jarní kola stopera Petra Jelínka.

2018/2019 – mistrovské utkání mužů, IV. třída, skupina "A"

24. 3. 2019 FC Smrk : 1. SK ROUCHOVANY 0:3 (0:2)

Střelci: 17. Furiš Patrik, 26. Holoubek Marek, 81. Roubec Stanislav

První utkání jarní části sezóny 2018/19 jsme zavítali do Smrku. Kádr byl nášlápnutý a snad kromě dlouhodobě zraněného Michala Virgla byli všichni hráči k dispozici. V tomto utkání jsme poprvé měli možnost poslechnout si vyprávění příběhu kariéry nového arbitra v našem kraji a vidět i jeho rozhodcovské schopnosti. Už od prvních minut bylo vidno, že největší problémy v utkání bude dělat oběma týmům velmi nerovný terén, takže nám toto utkání pro diváky mnoho fotbalových okamžiků nepřineslo. Nezbývalo nám nic jiného, jen prostě bojovat a snažit se vsítit branku, což se v první půli povedlo Patrikovi F. a Markovi H. S plynoucím časem si přivodil nepříjemné zranění kolene René Kalina a podle diagnóz místních šamanů pro něj tato sezóna s největší pravděpodobností skončila. Ve druhém poločase pak na konečných 0:3 upravil Standa Roubec. Pro příklad, že byl terén opravdu nerovný uvedu událost, jež se stala v zápase, když Patrik F. dostával pozemní přihrávku na pět metrů, tak se míč o terén zvedl tak, že dostal na „sáček“. Mysleli jsme si, že na horší hřiště už nezavítáme, to jsme se ale zmýlili…

31. 3. 2019 1. SK ROUCHOVANY : Kralice 6:1 (1:0)

Střelci: 43., 65. Furiš Patrik, 71., 78. Holoubek Marek, 74. Pachr Petr, 80. Holoubek Zdeněk - 73. Krčál Adam

Domácí utkání za celkem slušné návštěvy, v němž se nám nedařilo v první půli prosadit přihrávkami a spoluprací, po předchozím utkání, kde se kombinačně nedalo hrát prakticky vůbec, jsme se tentokrát nedokázali dostat do tempa a naladit na tu správnou vlnu. V druhém dějství přišlo značné zlepšení a k jedné brance z prvního poločasu přidání dalších pěti kusů. Ovšem zamrzí inkasování branky.

14. 4. 2019 1. SK ROUCHOVANY : Ocmanice 12:1 (7:1)

Střelci: 2., 16., 38. Salák Miloslav, 7., 22., 33., 76. Holoubek Zdeněk, 28., 56., 61. Furiš Patrik, 66. Králík Jiří, 79. Holoubek Marek - 24. Rossendorf Pavel

Počet diváků narůstal, pomohlo k tomu i pěkné počasí a jednalo se také o druhý domácí zápas za sebou, po předcházejícím týdnu, kdy jsme měli venkovní volný los. Soupeř přijel jen v deseti, což se dosti značně odráželo na celkovém obraze hry. Bylo to vše v takovém pomalém tréninkovém tempu, fotbalových akcí bylo k vidění nespočet a tomu odpovídá i brankový výčet viz výše. Ale zase se nepodařilo udržet čisté konto a po standardní situaci jsme inkasovali.

21. 4. 2019 1. SK ROUCHOVANY : Březník 3:0 (1:0)

Střelci: 13., 74. penalta Salák Miloslav, 66. Holoubek Zdeněk

Třetí domácí utkání a diváků tolik, že kdyby jich přišlo o pár víc, tak by snad došel vstupenkový bloček. Letní počasí už skoro k třiceti stupňům, skvěle vychlazené pivko a v udírně vymazlená cigárka od Milánka. To však byla jediná lákadla, která v konečném součtu byla divákům nabídnuta. Vidina atraktivního fotbalového klání s kvalitním soupeřem a plno branek k vidění bohužel nebylo. První minuty vypadaly slibně, ale po zranění kreativního středopolaře Marka H. došlo k úpadku herního projevu. Vázla nám souhra přes zálohu a chyběla úloha CMD (center midfielder defend). Míč drželi více hosté a předváděli pěkné kombinace, naštěstí defenzivní činnosti fungovaly správně a tak jsme neinkasovali. I přes tento handicap jsme si aspoň desítku šancí vytvořili a dokázali jsme třikrát rozvlnit síť.

28. 4. 2019 Hodov : 1. SK ROUCHOVANY 0:4 (0:1)

Střelci: 33., 88. Holoubek Zdeněk, 62. Salák Miloslav, 70. Furiš Patrik

A je to tu, TOP nejhorší terén. Jak se to pozná? Ti co sedí na střídačce se baví tím, co terén připraví za past na hráče na hřišti. Například nahrávka na Robina H. a on dostane jesličky. Takže nezbývá než to skousnout, bojovat a hrát klasickou nakopávanou. Dopadlo to naštěstí dobře a ukopali jsme tam výhru s rozdílem čtyř branek. Jelikož je tenhle zápas nejčerstvější, dovolím si z mého pohledu vypíchnout 2 hráče na MOTM (men of the match), a to Jirky Králíka a Pavla Valu. Zaznamenal jsem i kvalitní výkon brankáře Davida H., tak jen tak dál.

Abychom obnovili zvyklost pozápasových reportáží a dopřáli si odlišnost zpracování, tak další autor reportáže bude nejmladší člen mužstva Petr Pachr a ten pak následně pošle „černýho Petra“ na dalšího hráče týmu.
Je také nutno doplnit, že nezpracování článku je bráno jako hrubé porušení kázně a stanov klubu a je za ně vymáhána pokuta formou láhve Captain Buccanera 😉, která se pak zpracuje na ukončené.