Dnes je: 21. 02. 2018

1. SK Rouchovany

Na úvod sezóny desítka

Vydáno dne 21. 08. 2017 (284 přečtení) | Autor: Milan Svoboda

Nová sezóna začala pro náš tým po sestupu do čtvrté třídy díky menšímu počtu týmů v této soutěži poměrně pozdě. Na úvod jsme přivítali tým z Hodova. Kvalita našeho týmu se po rozpačitém začátku projevila a soupeři, hrajícímu od třicáté minuty v oslabení, jsme nakonec nasázeli desítku.

20. srpna 2017 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Hodov

10 : 2

Sestava : David Holoubek - Michal Virgl , Petr Jelínek , Robin Havelka , Stanislav Roubec - Patrik Křivánek , Patrik Furiš , Petr Pachr , Lubomír Ludvík - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: David Svoboda , Roman Zloch , Radim Škarabela , Jiří Králík , Dominik Polášek

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 4., 72.,73. Z. Holoubek, 17., 35., 69. M. Salák, 32., 50. P. Furiš, 54. P. Křivánek, 67. D. Polášek

Zápas byl zahájen v bouřlivé atmosféře, kterou vytvořili mladí hráči Boskovic, kteří jsou v Rochecu na soustředění. Snad i toto mělo vliv na naše hráče, kteří zřejmě koukali i po úvodním hvizdu rozhodčího Kováře na zaplněné tribuny a nepostřehli, že soupeř již rozehrál utkání a hráči Hodova možná vytvořili rekord soutěže, když vstřelili branku snad po deseti vteřinách utkání. Naštěstí se naši hráči rychle otřepali, převzali otěže utkání do svých rukou a zatlačili hosty k vlastní šestnáctce. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a Zdeněk Holoubek dorovnal skóre. Několik spálených šancí než se prosadila další letní posila Miloš Salák - 2:1.
Ojedinělé útoky podnikali i hosté, po jednom z nich vybojovali rohový kop, který rozehráli přesně a bylo opět srovnáno. O několik minut později ale z podobné situace na druhé straně přišel pro hosty smolný moment, kdy na brankové čáře zahrál jeden z hodovských obránců reflexívně rukou, aby zabránil jistému gólu a v takovém případě bohužel nemohla nastat jiná varianta než penalta a červená karta. Pecku se štěstím proměnil Patrik Furiš. Do půlky přidal čtvrtý gól Miloš Salák a definitivně tak přinesl klid do našich řad.
O poločasové přestávce se odehrál slavnostní akt, když jsme ke kulaté padesátce poblahopřáli dlouholetému hráči, trenérovi, funkcionáři a rouchovanskému patriotovi Radkovi "Podvodovi" Pasternému. Takže Radku, hlavně hodně zdraví a radosti z fotbalu!
Druhá půle se už nesla v naší režii, a to i přesto, že se mužstvo hodně střídáním obměnilo. Střídání - to je pro letošní rok velká změna v této soutěži, jelikož se může střídat hokejově, tedy zjednodušeně napsáno.
Z množství šancí se přece jen některé podařilo proměnit. Hatrrick dosáhli Miloš a Zdeněk, podruhé se prosadil Patrik Furiš a premiérové trefy se dočkali po krásných akcích i Patrik Křivánek a po dvouleté fotbalové odmlce, způsobené vážným zraněním kolene, také Dominik Polášek. Na výsledkové tabuli tak po devadesáti minutách svítilo konečné skóre 10:2.
Kladem zápasu bylo oboustranně férově vedené utkání, bez zbytečných faulů a hráči tak ulehčili práci dobře pískajícímu rozhodčímu Kovářovi.
Úvod soutěže jsme zvládli s přehledem, i když bez chyb to rozhodně nebylo. Příští týden přivítáme již v sobotu značně posílený tým ze Svatoslavi, takže se čeká vyrovnaný a napínavý zápas.