Dnes je: 20. 11. 2019

1. SK Rouchovany

Napínavé derby se štěstěnou na naší straně

Vydáno dne 29. 08. 2019 (207 přečtení) | Autor: Jirka Maša

Po dvou sezónách opět došlo na derby, které bylo o to pikantnější, že několik našich hráčů působilo dříve v dresu našich soupeřů. Do Hrotovic dorazila početná skupina našich fanoušků, kteří vytvořili společně s těmi domácími skvělou atmosféru, která se samozřejmě neobešla bez vzájemného popichování, jak už to u těchto derby utkání bývá. Přesto, že proti sobě nastoupily týmy z opačných pólů tabulky, což po dvou kolech samozřejmě ještě nic neznamená, hrál se vyrovnaný zápas, kterému by asi na konci více slušela remíza, štěstěna se tentokrát více přiklonila na naší stranu. Domácí však ukázali, že jejich postavení v tabulce je jistě jen dočasné.

25. srpna 2019 – mistrovské utkání mužů

Hrotovice : 1.SK Rouchovany

1 : 2

Sestava : Lubomír Škarabela - Jiří Králík , Robin Havelka , Petr Jelínek , Stanislav Roubec - Petr Pachr , Patrik Furiš , Luboš Škoda , Dominik Denemarek – Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Dominik Fiala , Pavel Vala

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 62. Pekárek Filip - 16. Škoda Luboš, 76. Králík Jiří

Dlouho očekávané derby se sousedními Hrotovicemi začal v neděli výkopem v 16,30 na hřišti soupeře a kdo čekal brankové hody jako v předchozích zápasech, tak odjížděl neuspokojen. Statisticky vzato Rouchovany s Hrotovicemi za posledních cca 5 společných zápasů neprohrály, tak se čekalo, zda se statistika nezmění.
Tak jak bývá poslední dobou zvykem, před zápasem se vloudila do trenérských řad nervozita z malého počtu hráčů a začalo se řešit, kdo nahradí Marka Holoubka, Luboše Ludvíka a Radima Škarabelu, kteří se nemohli zapojit do zápasu a několik menších zraněná Zdeňka Holoubka a Petra Pachra. Robin však zamakal a na soupisce bylo nakonec dostatek borců ke střídání.
Zápas začal celkem svižně a ukázal, že určitě nepůjde o hru na jednu bránu. Hrotovice byly běhavějším týmem a velmi dobře napadaly naši ofenzívu. Po několika únicích, do kterých se dostal Zdeny Holoubek, bylo ale stále skóre nezměněno i díky velmi dobře v hrotovické ofenzívě hrajícímu Tomáši Hadrabovi, který svojí rychlostí a důrazem bořil naše útočné akce.
V 16. minutě zahrával Luboš Škoda rohový kop a po nedorozumění domácího obránce a brankáře propadl míč až do brány. Se štěstím, gól, který měl dodat více sebevědomí a klidu do naší hry. Nestalo se tak. Za zmínku určitě stojí pěkná střela „bočními nůžkami“ Miloše Saláka, která jen těsně minula bránu.
Na straně druhé únik z pravé strany domácího záložníka a střela sice podél našeho Luboše, ale i mimo tyč. . Kvůli potížím se stehnem vystřídal Zdeny Holoubek a místo něj šel na plac Tomáš Havelka. Do kabin se šlo za stavu 0:1 a nutno podotknout, že hráči byli za poločasovou pauzu rádi vzhledem k počasí, které panovalo.
Po nástupu na druhý poločas došlo k vystřídání Petra Pachra a kouč poslal na plac nejzkušenějšího hráče na soupisce Pavla Valu. Opět se však hrál fotbal bez větších šancí až do 62. minuty, kdy z pravé strany přišel pěkný pozemní centr a domácí středopolař poslal míč do naší brány. Bylo srovnáno a lavička se pomalu začala obávat o výsledek.
V 76. minutě přišel přímý kop z levé strany, a Radus z lavičky vyslal Jirky Králíka, aby dal gól. Jirka šel, pověsil se do vzduchu na Patrikův centr a hlavou dal gól na 1 : 2.
Do konce utkání se hrálo na obou stranách již bez gólu, pouze s drobnými šancemi, které končili v rukavicích gólmanů nebo mimo bránu.
Robin propotil triko, takže byl zřejmě i v pohybu.