Dnes je: 21. 10. 2017

1. SK Rouchovany

O hodech důležité domácí body

Vydáno dne 26. 09. 2017 (91 přečtení) | Autor: Petr Jelínek

O víkendu se konaly v naší obci tradiční krojované hody, které se poprvé v naší obci uspořádaly v roce 1932, tedy ve stejném roce, kdy byl založen náš klub. Protože někteří hráči a činovníci se aktivně účastní této kulturní akce, bylo naše zápasové osazenstvo citelně prořídlé. Bohužel se nám v tomto důležitém zápase zranili dva klíčoví hráči a jak se po vyšetření ukázalo, letos už si pravděpodobně nekopnou.

23. září 2017 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Ocmanice

3 : 1

Sestava : David Holoubek - Michal Virgl , Petr Jelínek , Zdeněk Vrtěna , Stanislav Roubec - Patrik Křivánek , Patrik Furiš , Robin Havelka , Ondřej Urban - Zdeněk Holoubek , David Svoboda

Střídali: Tomáš Havelka , Roman Zloch , René Kalina , Jiří Králík , Dominik Křístek

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 11. D. Svoboda , 40. Z. Holoubek , 63. P. Furiš

Zářijové počasí se nese v duchu deštivých dnů a jinak tomu nebylo ani na Róchovanské hode. Stejně jako se změnilo osazenstvo aktérů této události, tak se celkem rapidně změnila i sestava domácího celku, který nastoupil v sobotu proti hostům z Ocmanic, kteří našemu týmu šlapou na paty a drželi si prozatímně 2. místo v tabulce.
Po delší odmlce k nám zavítal rozhodčí, který zde byl pro svoji obrovskou slabost v rozhodcovství insultován naším praporkářem Kuřetem. Během celého zápasu ale bohužel předváděl stále stejné „umění“, i přes následné kontakty na jiných hřištích, které okusil, ani ty nic na jeho rozhodování nezměnily.
Zápasu ze začátku chyběl trochu větší náboj, i přes to, že domácí celek dlouho držel míč, nešel do žádných rychlých kombinací. Když už to vypadalo nadějně, tak finální nahrávka končila na kopačkách obrany hostí. Převahu na hřišti stále měli domácí, ale zužitkovat se jí podařilo až v 11. minutě. Odražený míč z vápna vyslal přesně k tyčce David Svoboda - 1:0. Vstřelená branka Rouchovany navnadila a začaly přibývat i další šance. Několik šmudlinek na branku „vypustil“ Robin Havelka, ale vždy jen do středu branky. Z úhlu se zakončit podruhé nedařilo ani Davidovi S. a jeho centry též nemohly najít adresáta. Patrik Křivánek a Zdeněk Holoubek byli též nepřesní v zakončení a nebo byly jejich střely zblokovány. Hosté hrozili povětšinou ze standartních situací, ke kterým se dostávali po chybných rozehráních v obranné linii. Až pět minut před koncem vstřelil tíženou „uklidňující“ branku na 2:0 Zdeněk H.
Začátek druhé půle moc nevyšel, neboť po nedůrazu při bránění rohového kopu byl Ocmanicemi vstřelen kontaktní gól na 2:1. Naštěstí domácí nezpanikařili a drželi se kombinační hry. V 63. minutě poslal centr na malé vápno Patrik K. a bylo k vidění střihnutí nožů v podání Patrika Furiše - 3:1. Déšť s odstupem času proměňoval hřiště v kluziště a tak uvidět přesnou nahrávku bylo čím dál tím více vzácnější. Hosté se do jedné z mála šancí dostali po špatném zpracování míče Petra Jelínka, ale David Holoubek výborně tuto situaci odhadl a včasným vyběhnutím ji zachránil. Nakonec se už ukazatel na světelné tabuli nezměnil a hlavní úkol získat tři body byl splněn.