Dnes je: 19. 09. 2019

1. SK Rouchovany

V utkání jara vítězíme v Radkovicích

Vydáno dne 14. 05. 2019 (333 přečtení) | Autor: Robin Havelka

Pěkná kulisa více jak stovky fanoušků, z nichž početná delegace přijela i z Rouchovan. A právě naši fanoušci se mohli na konci tohoto důležitého zápasu radovat společně s hráči ve žlutomodrých dresech.

11. května 2019 – mistrovské utkání mužů

Radkovice : 1.SK Rouchovany

1 : 3

Sestava : Lubomír Škarabela - Dominik Polášek , Robin Havelka , Petr Jelínek , Stanislav Roubec - Petr Pachr, Patrik Furiš , Jiří Králík , Tomáš Havelka – Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Roman Zloch , Jiří Maša , Radim Škarabela, Lubomír Ludvík

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 42.(p) Štolz - 32. Furiš , 72. Salák , 90. Havelka R.

Za polojasného odpoledne se Rouchovany vydaly za druhým týmem tabulky. Ve vzduchu bylo mírné napětí jak toto utkání dopadne. Důkazem toho byla i fronta na toaletě. Především ofenzivní hráči našeho mužstva, když budu konkrétní.
I přes velkou absenci (Holoubek M., Virgl, Kalina, Vala, Holoubek D., Křivánek) se trenérům podařilo poskládat tým, který si přijel pro tři body. Začátek utkání nasvědčoval tomu, že to nebude lehký soupeř. Radkovice předváděly celkem sympatický výkon. Na utkání přijeli tři rozhodčí, zřejmě se očekával bouřlivý, emotivní zápas, jak tomu bylo už v minulosti. Ve 32. minutě zahrával Patrik Furiš trestný kop, pic a od levé tyče rovnou do sítě, nádherný moment…o deset minut později Petr Pachr, nechtěným zákrokem kosí soupeře v našem vápně. Sudí nekompromisně píská pokutový kop. Poločas 1:1.
Druhý poločas vypadal lepé pro tým hostů. V 57. minutě nastoupil Luboš Ludvík, do té doby nezvěstný…naštěstí ztráty a nálezy zafungovaly. Držení míče, pohledné kombinace, to vše bylo k vidění, nicméně i festival neproměněných šancí (Jirka Kralík, Zdeněk Holoubek). V 72. minutě prozatím náš nejlepší střelec Miloš Salák zvyšuje na 2:1. Rozhodčí tlumí tempo hry žlutými kartami…Radkovice mění taktiku, hrají na čtyři útočníky, v 85. minutě zahazují jejich největší šanci zápasu…přichází 90. minuta, Miloš Salák znásilní míč a hrne si to na branku soupeře, toho času přes celé hřiště sprintuje Robin a vybízí Miloše k přihrávce. Miloš musí splatit letitý dluh, když od Robina ve škole opisoval, přihrává…Robin koncentrovanou střelou ukončuje zápas. 3:1.

Něco málo z historie: Příběh jednoho čísla – desítky, kterou na dresu nosí hráči, jež platí za mozek a tvůrčího ducha fotbalového týmu. Čísla, na něž spoléhá mančaft i fanoušci. Čísla, která cítí šanci dřív, než nastane, a v semknuté obraně dokáže vidět skulinu, kterou všichni ostatní přehlednou…

Náš tým touto výhrou udělal významný krok k vysněnému postupu a již v nadcházejícím kole může tento cíl pečetit, proto přijďte povzbudit naše hráče v neděli 19.5. od 16,30 proti celku z Trnavy.