Dnes je: 14. 10. 2019

1. SK Rouchovany

Výborný vstup do sezóny 2019/2020

Vydáno dne 13. 08. 2019 (194 přečtení) | Autor: Petr Jelínek

Po dvou sezónách strávených na samém dně fotbalových soutěží nastoupil náš tým v úvodním zápase třetí třídy v Koutech proti místní rezervě. Stejně jako Kouty bude pro naše hráče většina týmů velkou neznámou, protože při našem posledním působení ve "trojce" jsme soupeřili pouze s Pyšelem, Třebenicemi, Hrotovicemi a béčkem Rapotic.

10. srpna 2019 – mistrovské utkání mužů

Kouty B : 1.SK Rouchovany

1 : 9

Sestava : Lubomír Škarabela - Tomáš Havelka , Robin Havelka , Petr Jelínek , Stanislav Roubec - Petr Pachr, Patrik Furiš , Luboš Škoda , Marek Holoubek – Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Radek Křivánek , Jiří Maša , Jiří Králík

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 57. Riedl Tomáš - 13. Salák Miloslav, 23. Salák Miloslav, 33. Pachr Petr, 62. Salák Miloslav, 67. Holoubek Zdeněk, 77. Škoda Luboš, 79. Holoubek Zdeněk, 81. Holoubek Zdeněk, 86. Salák Miloslav

I přesto, že do sezóny 2019/2020 byl rouchovanský celek posílen dvěma hráči, a to Lubošem Škodou a Dominikem Denemarkem, se nám kádr redukuje na ± třináct playerů. Kopačky na "zlatém" hřebíku Polina, dlouhodobé zranění kolene Čendalfa metalového, směnování čtyř hráčů, plus další nečekané události jako zranění, alkoholové opojení a oslavy či soukromé záležitosti, to vše pro náš tým znamená oslabení, i když někteří špekulanti namítali, že plánované rozšíření kádru o 2-4 hráče udělá přetlak v kabinách.
Venkovní zápas v Koutech začal s několika minutovým předstihem, ve kterém byla hráčům objasňována nová pravidla hlavním arbitrem Esterkou. Po vyjasnění zazněl první hvizd a utkání mohlo začít.
První minuty rozryly herní projevy obou celků. Domácí udržovali velmi krátké hřiště a chytali hostující celek do jedné ofsajdové pasti za druhou. Převážně držely míč Rouchovany, kombinovaly a až snad po sedmém ofsajdu se ve 13. minutě podařilo proniknout k soupeři a vstřelit gól. Autor Miloš Salák, který o deset minut později přidal další fik a před poločasem se na světelné tabuli rozsvítil výsledek 0:3, který završil Petr Pachr. Na ofsajdy to ovšem bylo skóre 0:15.
Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, ale po počátečním laxním přístupu, "že to vše máme na háku" a v klidu to dokopeme a soupeř nebude souboje dohrávat a pokoušet se hrát fotbal, jsme inkasovali na 1:3. Tým se ale dokázal hecnout, a ač jsme se do pastí ofsajdů, nalíčených zkrácenou línií domácích bránících hráčů, chytali obdobně jako v prvním dějství, tak jsme dokázali nastřílet ještě šest branek: Zdeny Holoubek 3, Miloš 2 a Luboš Škoda 1. Konečné resumé 1:9 na branky a 2:32 na ofsajdy.
První mistrovské utkání nabídlo opravdu pěkné fotbalové akce a spoustu branek, tak doufejme, že střelecká pohoda našim hráčům vydrží a potěší naše příznivce již následující "pouťovou" sobotu proti Radoticím. Výkop je už ve 14 hodin.