Dobrá sezóna se špatným koncem

Autor: Milan Svoboda <>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 26. 06. 2018

Dlouhou sezónu jsme zakončili barážovým dvojutkáním proti týmu Šebkovice "B". Ať se nám systém nastavený OFS líbil nebo ne, museli jsme jej spolu s ostatními týmy přijmout. Remíza a porážka znamená jediné, příští rok kopeme opět čtyřku.17. června 2018 – mistrovské barážové utkání mužů

1.SK Rouchovany : Šebkovice "B"

     2 : 2


Sestava : David Holoubek - Michal Virgl , Zdeněk Vrtěna , Robin Havelka , Stanislav Roubec - Marek Holoubek , Ondřej Urban , Patrik Furiš , Dominik Polášek - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Petr Jelínek

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky:28. Holoubek Zdeněk, 45. Furiš Patrik - 23. Říha Lukáš, 66. Holčapek Josef (pen.)

Pravděpodobně první utkání tohoto typu si nenechala ujít spousta fotbalových příznivců nejen z Rouchovan, ale i z blízkého či vzdálenějšího okolí. Zdravili jsme se s fotbalisty a příznivci z Hrotovic, Dukovan, Valče, Kounic a dalších fotbalových vesnic.
Utkání začalo opatrně a hlavně na našich kopačkách byla cítit značná nervozita. Postupem času si naši hráči začali vytvářet slibné brankové příležitosti a nad neproměněním některých z nich kroutilo nevěřícně hlavou všech více jak 150 fanoušků na tribuně. Neuvěřitelné zchlazení přišlo ve 23. minutě, kdy se hosté z ojedinělé střely ujali vedení. Naštěstí o pět minut později konečně jednu ze svých šancí trefil přesně Zdeněk Holoubek a srovnal. Další šance a pořád nic, hosté příliš Davida v naší svatyni nezaměstnávali. Až v poslední minutě se z trestňáku nemýlil Patrik Furiš a poslal nás do poločasového vedení.
Druhý poločas se odvíjel v podobném duchu, jako ten první. Naše převaha, šance a náhodné útoky hostů. K naší smůle jeden z nich naše obrana špatně pokryla, následovala penalta a vyrovnání. Fanoušci hnali naše hráče k vítězství, ale někdy jsou takové zápasy, že nedáte gól ani z brankové čáry. A tak konečný výsledek 2:2 nebyl pro nás příliš příznivý. Kdyby jsme vyhráli o tři, čtyři i pět gólů, nebylo by se z průběhu utkání a našich šancí čemu divit. Že nás v odvetě nečeká nic lehkého avizovali hosté na pozápasovém pivku na tribuně a očekávali jsme to i my, a to i z důvodu, že jsme v utkání přišli o další dva zraněné hráče.

24. června 2018 – mistrovské barážové utkání mužů

Šebkovice "B" : 1.SK Rouchovany

     5 : 3


Sestava : David Holoubek - Michal Virgl , Petr Jelínek , Robin Havelka , Stanislav Roubec - Marek Holoubek , Ondřej Urban , Patrik Furiš , Jiří Maša - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Roman Zloch , Radim Škarabela

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky:4. Svoboda Jiří, 17. Holčapek Josef, 54. Konvalinka Petr, 73. Říha Lukáš, 77. Kotačka Tomáš - 31. Salák Miloslav, 36. Salák Miloslav, 47. Salák Miloslav

K odvetě odjel náš celek dosti zdravotně zdevastovaný, především obrana a záložní řada. Někteří hráči nastoupili se sebezapřením, někteří nemohli nastoupit vůbec. Přesto šli hráči do utkání s odhodláním vybojovat postup.
Utkání plné zvratů jsme však začali katastrofálně a po dvou chybách v obraně, přičemž z té druhé pramenil pokutový kop, jsme rychle prohrávali 2:0. Trenér Pasterný se snažil zvýšeným hlasem usměrnit rozháranou hru týmu, zklidnit hráče a povzbudit je, že není nic ztraceno. A podařilo se. Ve druhé části první půlky jsme byli lepším týmem, začaly přicházet šance a také po půl hodině hry snížení našim nejlepším střelcem Milošem Salákem. Stejný hráč se krásnou střelou prosadil i o pět minut později a srovnal stav utkání. A pro domácí mohlo být ještě hůř, když se na konci první hrací doby řítil náš kanonýr zoči voči na domácího gólmana, ale bohužel o centimetry minul.
O poločase sprchlo a počasí ovlivnilo i začátek druhopoločasové hry, když mladý brankář domácího celku špatně odhadl odskok míče a Miloš tak v poklidu završil hattrick. Po pár minutách utekl domácí obraně Zdeněk Holoubek a již jsme zvedali ruce....jeho pumelice však pouze rozezněla tyč. Velká škoda. Postupem času bylo znát, že našemu týmu dochází síly, kvůli zraněním jsme museli střídat dva hráči, další již jsme nemohli, protože zkrátka k tomuto nejdůležitějšímu utkání sezóny již nebylo koho. Bylo vidět, jak právě střídání nových hráčů nakoplo domácí celek a podruhé v zápase nastal obrat skóre, tentokrát v náš neprospěch. Naši hráči se snažili, dřeli, ale už zkrátka nebylo kde brát. Na konci utkání tak pro nás svítil nepříznivý a smutný výsledek 5:3.
Je to sport a v něm jsou vítězové a poražení, jsou ti šťastní a na druhé straně ti smutní. O nás by se letos klidně dalo říct, že jsme smutní poražení vítězové. Slyšeli jsme z mnoha stran, třeba i od činovníků z jiných okresů, že je nesmysl, aby vítěz dlouhodobé soutěže v rámci okresu hrál nějakou baráž. Můžeme si o tom myslet cokoli, ale už je to za námi. Hráči v průběhu celé sezóny odváděli ve dvou soutěžích dobré výkony, bavili fanoušky a patří jim velké poděkování. Smutek stále je, ale věříme, že časem vymizí a že většina hráčů hodí nezdar za hlavu, dají se všichni zdravotně do pořádku (z důvodu značné marodky jsme zrušili účast v poháru) a že většina hráčů z letošního kádru bude zase na podzim běhat po hřištích v našem dresu a hájit barvy našeho klubu a Rouchovan. Nová čtyřka by měla být daleko kvalitnější a i pro hráče a diváky atraktivnější, protože se v ní představí mnoho celků z okolí...Valeč, Radkovice, Mohelno, Březník... Těšme se společně na novou sezónu.