První ztráta v sezóně

Autor: <>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 28. 05. 2019

Až v rámci 24. kola došlo k první bodové ztrátě našeho týmu v sezóně, což sice mrzí, ale vzhledem k sestavě a kvalitě soupeře je výsledek dobrý.26. května 2019 – mistrovské utkání mužů

Mohelno : 1.SK Rouchovany

     2 : 2


Sestava : Tomáš Havelka - David Svoboda , Robin Havelka , Petr Jelínek , Stanislav Roubec - Petr Pachr, Patrik Furiš , Jiří Králík , Jiří Maša – Zdeněk Holoubek , Pavel Vala

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 30. Horký Petr, 38. Horký Petr - 15. Holoubek Zdeněk, 82. Furiš Patrik

Sešívanou sestavu jsme už párkrát zažili a ani tentokrát se nám to moc nelíbilo, snad jen Standovi, jako fans Slávky to mohlo na tváři vykreslit úsměv. Poslepovali jsme to, jak se dalo a naštěstí jsme poskládali jedenáct statečných. Do základu musel nastoupit například Tomáš H. s nalomenou nohou v ortéze, šerif našeho kraje David S. a Jirka Maša, jenž si hned v úvodu přivodil svalové zranění a i přesto celý zápas odehrál.
Mezi hráči se ještě před začátkem zápasu objevovala skepse, že pravděpodobně přijde prohra a že už je v konečném důsledku stejně rozhodnuto, ale i přesto nám úvod utkání vycházel vskutku dobře. A to nesmím opomenout ani to, v jakém nerovném stavu byla hrací plocha. Soupeře jsme nepouštěli do výraznějších šancí a v 15. minutě se z otočky prosadil přizemní střelou k tyčce Zdeněk Holoubek.
Brzy jsme ale ustoupili od našeho herního tempa a soupeř se dostal více do zápasu. Druhá část prvního poločasu už patřila domácím. Ti dokázali nejen zužitkovat přímý kop a srovnat stav utkání, ale do poločasu ještě strhnout výsledek ve svůj prospěch, když z pěkné akce jenž přizemní centr prošel z levé strany celým vápnem uklidil dobíhající útočník do odkryté branky.
Ve druhém dějství by se dalo říci, že jsme byli na koni a soupeře jsme drželi pod silným tlakem. Domácí se dostávali do příležitostí jen sporadicky. Náš lepší herní projev korunoval Patrik Furiš, když zahrávaný přímý kop zpoza šestnáctky poslal míč nechytatelně do šibeničního rožku 2:2. Šance na otočení výsledku a zisku třech bodů jsme měli, bohužel zakončení Jirky Králíka a nebo Jirky Maše brankou neskončily. Zhruba poslední dvaceminutovku jsme hráli v deseti, neboť šerif odjel chytat zločince. Tuto početní nevýhodu srovnalo Mohelno v 82. minutě, kdy střídající hráč domácích, likvidačním faulem, poslal k zemi Patrika. Na světelné tabuli se do posledního hvizdu hlavního arbitra nic nezměnilo, a tak se body dělily. Jednalo se tak o první bodovou ztrátu týmu z Rouchovan.