Skvělé hodové představení

Autor: <>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 01. 10. 2019

Už v červenci při přípravě rozlosování soutěže jsme ve výboru uvažovali, na jaký termín posunout "hodové" utkání. Loňský model s přesunem utkání až po soutěži letos realizovat nešel, a tak jsme požádali o odehrání v sobotu dopoledne. Měli jsme obavy, jak tento termín vezmou naši fanoušci, ti ale přišli ve velkém počtu, fantasticky fandili a naši hráči se jim odvděčili skvělým výkonem jaký jsme od našeho týmu neviděli několik let. A tak se z očekávaného šlágru kola, utkání prvního s druhým, stal koncert našeho týmu.28. září 2019 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Okříšky "B"

     9 : 0


Sestava : Lubomír Škarabela - Jiří Králík , Marek Holoubek , Petr Jelínek , Stanislav Roubec - Tomáš Havelka , Patrik Furiš , Luboš Škoda , Robin Havelka – Zdeněk Holoubek , Petr Pachr

Střídali: Radim Škarabela , Dominik Fiala , Ondřej Pospíšil

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 32. Holoubek Zdeněk, 42. Holoubek Zdeněk, 49. Havelka Robin, 55. Havelka Tomáš, 63. Havelka Robin, 65. Holoubek Zdeněk, 79. Škoda Luboš, 83. Holoubek Zdeněk, 84. Škoda Luboš

Začátek zápasu by se dal nazvat pouze takovou oťukávačkou a zjišťováním kvalit na obou stranách. Míč drželi převážně domácí , hrálo se ve středu hřiště a sem tam u soupeře. Dlouho se nevytvořila žádná šance a pokud ano, byl na místě skvěle chytající brankář hostí a nebo branková konstrukce, jako při utěšené střele Luboše Škody. Až ve 32. minutě zužitkoval Zdeněk Holoubek přihrávku od Tomáše Havelky a bylo to 1:0. Čím dál více nám začínala jít kombinace po zemi a vytvářeli jsme si častěji tlak před brankou soupeře, a tak se brankář z Okříšek musel sakramensky činit.
Tři opravdu fajnšmekrovské kousky předvedl i náš Škari a i když to většinou platilo naopak, zafungovalo "nedáš - dostaneš" a před poločasem to bylo pro nás 2:0 po druhém úspěšném zásahu našeho kapitána.
Druhá půle byla doslova snová, vše šlapalo jak mělo. Kombinace, náběhy, obranné zákroky,... no možná i to, co si ani nedokážete představit. Prostě celý tým byl naladěn na jedné notě a výborní fanoušci ho hnali do finále grandiózního představení. Soupeři sťala vaz Havelkovská sekvence, když se během patnácti minut prosadil 2× Robin a jednou Tomáš. To už na světelné tabuli svítil výsledek 5:0.
Jen dvě minuty po tomto úseku označeným písmenem "H", pak skóroval prozatím třígólový Pan kapitán H. Také se už konečně zaslouženě prosadil Luboš Škodík hlavou na 7:0. Zdeny H. zakončil svůj střelecký účet čtvrtým fíkem 8:0. A ještě následovala nádherná situace, no možná i scenérie, za dopoledního slunce a mírného vánku (jak z NationalGeographic)... no prostě pumelice ze 25,3 m přímo do šíby z kopaček Luboše Škody - 9:0.
Takové nakonec svítilo skóre na tabuli, když pan rozhodčí Jaromír Čejka, mimochodem pískající se svým pověstným klidem a také velice přesně, po 90 minutách ukončil toto skvělé utkání. Soupeř byl technický, kombinační, rychlý, asi nejlepší z týmů, které u nás v poslední době hrály, ale naši hráči prostě byli v sobotu v jiném levlu.
Na "Hode" se musí doma vyhrát. Toto pravidlo dodržel domácí celek z Rouchovan a za velké divácké kulisy předvedl velkolepou show. Okříšky B si tak odvezli devět branek a domácím se povedlo už podruhé udržet čisté konto.
Je to rovněž skvělá pozvánka na příští sobotu, kdy zajíždíme na derby utkání k našim kamarádům do Dukovan.